Magda
Administrator
Dołączył: 03 Kwi 2008
Posty: 26
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/5
|
Wysłany: Pią 2:15, 04 Kwi 2008 Temat postu: DIETA ANTYCELULITOWA |
|
|
"Dieta antycellulitowa"
Jeśli uważasz, że przeszkadza ci cellulit, koniecznie zastosuj naszą dietę! Chociaż może to zabrzmieć dziwnie, w walce z cellulitem mogą pomóc tłuszcze.
Jednak nie wszystkie a jedynie kwasy tłuszczowe z rodziny omega-3, omega-6 i omega-9. Substancje te poprawiają metabolizm tkanek zaatakowanych przez cellulit, przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej oraz zapobiegają odkładaniu się zapasów tłuszczu. Dieta antycellulitowa trwa przez 5 dni. Szóstego dnia należy pić świeży sok z pomarańczy i marchwi, które pomagają oczyścić organizm ze szkodliwych produktów przemiany materii.
Źródła kwasów tłuszczowych OMEGA-3:
- tłuste ryby (halibut, łosoś, makrela, pstrąg)
- tran
- olej lniany
Jego dzienna dawka to ok. 6 g, czyli 150 g ryby, 1 łyżka tranu lub oleju lnianego.
Źródła kwasów tłuszczowych OMEGA-6:
- orzechy
- pestki słonecznika, dyni, porzeczek
- olej z wiesiołka i ogórecznika
Jego dzienna dawka to 1–5 g, czyli 10-100 g orzechów laskowych (5 łyżek) lub 50 g włoskich (5 szt.), 1 łyżka oleju z wiesiołka, 50 g pestek z dyni.
Źródła kwasów tłuszczowych OMEGA-9:
- oliwa z oliwek
- pestki słonecznika
- ziarno sezamu
- awokado
- olej rzepakowy canola
Jego dzienna dawka to 1 łyżka oliwy z oliwek lub oleju rzepakowego albo 50 g pestek ze słonecznika lub 1/2 awokado."
"Omega 3-6-9 to kompozycja trzech nienasyconych kwasów tłuszczowych omega 3, omega 6 i omega 9, pochodzenia roślinego: olej z pachnotki (perilla), lnu i rzepaku.
Omega 3-6-9 wspomaga pracę serca i mózgu, chroni przed miażdżycą, przeciwdziała otyłości, wzmacnia odporność organizmu.
Dzięki doskonałej kompozycji kwasów omegowych i odpowiedzniej proporcji omega 3 do omega 6 (zalecana proporcja to 4:1), suplement ten zapewnia profilaktykę zabezpieczenia układu krążenia przed miażdżycą i chorobami nadciśnienia, chorobami serca. nienasycone Kwasy tłuszczowe omega 3 obniżają poziom LDL (złego cholesterolu) i trójglicerydów, a podwyższają poziom HDL (dobrego cholesterolu), zmniejszają krzepliwość krwi, co wpływa korzystnie na pracę serca i układu krążenia. Kwasy omega odpowiadają za prawidłowy rozwój mózgu i pomagają w problemach emocjonalnych i depresjach.
Według badań Instytutu Żywienia i Żywności spożycie omega 3 powinno wynosić 1-2 g / dobę, a w działaniu leczniczym antydepresyjnym nawet do 2-3 g / dobę.
W latach 70. naukowcy odnotowali z pozoru trudny do wytłumaczenia fakt, że Eskimosi, którzy jedzą codziennie duże ilości tłuszczów, rzadziej zapadają na choroby serca i nowotwory niż mieszkańcy Europy.
Dokładniejsze obserwacje wykazały że tłuszcz spożywany przez Europejczyków pochodzi głównie z mięsa oraz mleka i jego przetworów, natomiast podstawą diety Eskimosów są ryby dostarczające organizmowi kwasy tłuszczowe szeregu omega-3.
Od tego czasu opublikowano wiele prac naukowych, w których opisano zalety tych kwasów. Udowodniono wręcz że zapobiegają one chorobom serca i mogą zapobiegać nowotworom.
Osoby których dietę wzbogacono kwasami omega-3-6-9, lepiej tolerowały zaburzenia rytmu serca. Również osoby cierpiące na stany zapalne stawów, odczuwały znaczne złagodzenie dolegliwości bólowych.
Naturalne kwasy tłuszczowe są niezbędne do normalnego wzrostu i rozwoju ludzkich komórek i tkanek. Jeżeli spożywana żywność nie zawiera tych kwasów, musi być w nie wzbogacana. Niezbędne kwasy tłuszczowe EPA i DHA normalnie są składnikiem komórek organizmu, który chroni je przed mikotoksynami. Kwasy te znajdują się w dużych ilościach głównie w komórkach mózgu, synapsach nerwowych, receptorach wzrokowych (siatkówce), gruczołach nadnerczy i gruczołach płciowych – najbardziej biologicznie aktywnych tkankach organizmu. "
Post został pochwalony 0 razy
|
|