Forum adipex Strona Główna adipex
odchudzanie
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

DIETA ANTYCELULITOWA

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum adipex Strona Główna -> różne takie:)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Magda
Administrator



Dołączył: 03 Kwi 2008
Posty: 26
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 2:15, 04 Kwi 2008    Temat postu: DIETA ANTYCELULITOWA

"Dieta antycellulitowa"
Jeśli uważasz, że przeszkadza ci cellulit, koniecznie zastosuj naszą dietę! Chociaż może to zabrzmieć dziwnie, w walce z cellulitem mogą pomóc tłuszcze.
Jednak nie wszystkie a jedynie kwasy tłuszczowe z rodziny omega-3, omega-6 i omega-9. Substancje te poprawiają metabolizm tkanek zaatakowanych przez cellulit, przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej oraz zapobiegają odkładaniu się zapasów tłuszczu. Dieta antycellulitowa trwa przez 5 dni. Szóstego dnia należy pić świeży sok z pomarańczy i marchwi, które pomagają oczyścić organizm ze szkodliwych produktów przemiany materii.

Źródła kwasów tłuszczowych OMEGA-3:
- tłuste ryby (halibut, łosoś, makrela, pstrąg)
- tran
- olej lniany
Jego dzienna dawka to ok. 6 g, czyli 150 g ryby, 1 łyżka tranu lub oleju lnianego.

Źródła kwasów tłuszczowych OMEGA-6:
- orzechy
- pestki słonecznika, dyni, porzeczek
- olej z wiesiołka i ogórecznika
Jego dzienna dawka to 1–5 g, czyli 10-100 g orzechów laskowych (5 łyżek) lub 50 g włoskich (5 szt.), 1 łyżka oleju z wiesiołka, 50 g pestek z dyni.

Źródła kwasów tłuszczowych OMEGA-9:
- oliwa z oliwek
- pestki słonecznika
- ziarno sezamu
- awokado
- olej rzepakowy canola
Jego dzienna dawka to 1 łyżka oliwy z oliwek lub oleju rzepakowego albo 50 g pestek ze słonecznika lub 1/2 awokado."
"Omega 3-6-9 to kompozycja trzech nienasyconych kwasów tłuszczowych omega 3, omega 6 i omega 9, pochodzenia roślinego: olej z pachnotki (perilla), lnu i rzepaku.
Omega 3-6-9 wspomaga pracę serca i mózgu, chroni przed miażdżycą, przeciwdziała otyłości, wzmacnia odporność organizmu.
Dzięki doskonałej kompozycji kwasów omegowych i odpowiedzniej proporcji omega 3 do omega 6 (zalecana proporcja to 4:1), suplement ten zapewnia profilaktykę zabezpieczenia układu krążenia przed miażdżycą i chorobami nadciśnienia, chorobami serca. nienasycone Kwasy tłuszczowe omega 3 obniżają poziom LDL (złego cholesterolu) i trójglicerydów, a podwyższają poziom HDL (dobrego cholesterolu), zmniejszają krzepliwość krwi, co wpływa korzystnie na pracę serca i układu krążenia. Kwasy omega odpowiadają za prawidłowy rozwój mózgu i pomagają w problemach emocjonalnych i depresjach.
Według badań Instytutu Żywienia i Żywności spożycie omega 3 powinno wynosić 1-2 g / dobę, a w działaniu leczniczym antydepresyjnym nawet do 2-3 g / dobę.

W latach 70. naukowcy odnotowali z pozoru trudny do wytłumaczenia fakt, że Eskimosi, którzy jedzą codziennie duże ilości tłuszczów, rzadziej zapadają na choroby serca i nowotwory niż mieszkańcy Europy.
Dokładniejsze obserwacje wykazały że tłuszcz spożywany przez Europejczyków pochodzi głównie z mięsa oraz mleka i jego przetworów, natomiast podstawą diety Eskimosów są ryby dostarczające organizmowi kwasy tłuszczowe szeregu omega-3.

Od tego czasu opublikowano wiele prac naukowych, w których opisano zalety tych kwasów. Udowodniono wręcz że zapobiegają one chorobom serca i mogą zapobiegać nowotworom.

Osoby których dietę wzbogacono kwasami omega-3-6-9, lepiej tolerowały zaburzenia rytmu serca. Również osoby cierpiące na stany zapalne stawów, odczuwały znaczne złagodzenie dolegliwości bólowych.

Naturalne kwasy tłuszczowe są niezbędne do normalnego wzrostu i rozwoju ludzkich komórek i tkanek. Jeżeli spożywana żywność nie zawiera tych kwasów, musi być w nie wzbogacana. Niezbędne kwasy tłuszczowe EPA i DHA normalnie są składnikiem komórek organizmu, który chroni je przed mikotoksynami. Kwasy te znajdują się w dużych ilościach głównie w komórkach mózgu, synapsach nerwowych, receptorach wzrokowych (siatkówce), gruczołach nadnerczy i gruczołach płciowych – najbardziej biologicznie aktywnych tkankach organizmu. "


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum adipex Strona Główna -> różne takie:) Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin